15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kadiryigit.com.tr 300 true
Kişisel

Sana söylenecek sözüm yok artık..

Ne günler yaşadık,ne günler gördük.. Yaşamaya devam ediyoruz.. Harbi bu hayatı yaşıyormuyuz? Pek sanmıyorum. Bundan yıllar yıllar önce bilgisayar hayatıma girdi, yanlış hatırlamıyorsam 2007 cıvarı diye hatırlıyorum. Tam emin olmamakla birlikte.. Her neyse bilgisayar tutkum beni web programcılıgına itti, iyi kötü bişeyler öğrendim uyguladım ve halen öğreniyorum. Bilgisayar işleri dallara ayrılmakta tamircisi,webcisi, veritabancısı vs vs...Devamını Oku..
Share:

Seven ne yapmaz merakla beklenen yeni bölümler

Geçen gün çok canım sıkılmıştı, her hangi bir diziye bağlılığım yoktu daha doğrusu tv izlemiyordum. Fakat kardeşimle birlikte bir süredir görüşemiyordum bir misafir ziyareti yapayım dedim. Evlerine gittiğimde televizyon karşısında kendimi buldum, kanal atv dizi ise Seven Ne Yapmaz ; dizinin senaryosu  köyde geçiyordu.. Bir o kadar komedi bir o kadar romantik bir dizi olarak...Devamını Oku..
Share:

kayseri spor salonları

Merhaba, değerli okurlarım bugün sizlere kayseri spor salonları dan bahsedeceğim. Kayseri’de bir çok spor salonu var, Fakat kendi görüşlerimi paylaşmak için bu makaleyi yazdım. Ben Muay Thai ve Kick boksa ilgi sardığım için Güven Sporu tercih etmiştim. Buradan Yücel Haspolat Hocama Selamlarımı İletiyorum. – 1-) Güven SporArkadaşlar, oldukça iyi ve  sosyal bir kulüp,  2 yıl...Devamını Oku..
Share:

Oralet Adamı

Genelde mahalle kahvesine yolu pek düşmeyen ama yine de bu ortamdan az buçuk nasiplenerek büyümüş bir adamsanız farkında olmadan siz de olmuş olabilirsiniz oralet adamı. Oralet adamı olmak kolay zanaat değildir. Araftasınızdır adeta. Bir yandan “kahvede ne işim var benim, ben belirli bir yaşam standartını yakalamış, lisans düzeyinde üniversite eğitimi almış, hayattan orta düzey üstü...Devamını Oku..
Share:

Bencil miyiz? Yoksa Bencil mi biz?

Bence bencil biz. İnsanlığın hayatta kalabilmesi için iç güdüsel olarak bencil olması gerekiyor. Kendini düşünmesi gerekiyor. Çünkü bildiğimiz gibi insan, yaşadığı hayatı kendi için yaşıyor, başkası için değil. İnsan bu doğrultuda, kaba bir tabir ile “ya kendini kurtaracak, ya da kendini batıracak”. Size bir örnek. Dünya üzerindeki güçlü ülkeler bencil olmasalar yani sadece kendi ülkelerini, kendi ülkelerindeki insancıklarını düşünmeselerdi bu...Devamını Oku..
Share:

Yaşarken neyi amaçlayarak yaşıyoruz?

Bazen insanların ne amaçla yaşadıklarını anlamıyorum. Her zaman mutlu olmak için uğraşıyorlar ama mutlu olmaya çalışırken zaten mutlu olduklarının farkında değiller. Hep ilerisi için hayaller kuruyorlar. Halbuki “Ah keşke şuan bir arabamız olsa” deseler, ileride bir araba hayal etmek yerine. Gözlerinin önünde olanlara değer verseler^^ Hayaller elde edilince değersiz olmaz mı ki? Anı yaşasalar, bunun...Devamını Oku..
Share:

Kişisel Gelişim için: Kuraldışı

Kişisel gelişim insanın doğduğu günden son nefesini verdiği güne kadar kendisini geliştirmesine verilen addır. Doğrusu bireysel gelişim olan bu terim birçok insan tarafından kişisel gelişim olarak bilinmektedir. Bireysel gelişim insanın her alanda kendisini geliştirmesi olarak da söylenebilir. Zira okuduğumuz gazetelerden öğrendiklerimiz, izlediğimiz filmlerden öğrendiklerimiz, okuduğumuz kitaplardan öğrendiklerimiz bunların hepsi bireysel gelişim olarak nitelendirilebilir. Kişisel Gelişimin...Devamını Oku..
Share:

#MutlulukDediğinizŞey – Dostoyevski’yi Sevmek

Fyoder Dostoyevski… İsmi ve soyismi biraz garip olsa da bana göre kendisi edebiyat tarihinin en büyük yazarlarından bir tanesi. Büyüklükten kastım ise kesinlikle çok kitap yazmak değil aksine az ama öz yazmaktır. Nerde çoklu orada … diye bir atasözümüz vardır ve bu söz gerçekten de doğrudur bana göre. Bir işi yapabilirsiniz hatta mükemmel yapabilirsiniz ama...Devamını Oku..
Share:

SABAHATTİN ALİ – Kürk Mantolu Madonna

Bugüne kadar pek roman okuduğum söylenemezdi fakat roman okumaya da biryerden başlamak gerekiyordu.Önceleri elbette roman okumuştum ve okuduğum romanlar nedense bana acayip sıkıcı geliyordu.Bir ara dünya klasiklerine çok büyük merak sardım. Charles Dickens’dan ” İki Şehrin Hikayesi” Tolsty’den “Kroçyer Sonat, İvan İliçiç’in Ölümü” , Dostovsyki’den ” Beyaz Geceler” romanlarını okudum. Ben romanın özellikle de dünya...Devamını Oku..
Share:

O ne yapıyor haberin var mı?

Sıradan bir gündü..  Arkadaşımla her zaman çay içtiğimiz manzaralı çay bahçesine doğru gidiyorduk.. İyi iki dosttuk.. Kimseye anlatamadıklarımızı birbirimize anlatır, dertleşir, dertlerimize çözüm arardık.. Mekana geldik ve masamıza oturduk.. Her zamanki gibi iki çay söyledik..  Muhabbet etmeye başladık.. İşten..Ailelerden.. Hayattan.. Hatta ne kadar sevmesem de siyasetten bile.. Sonunda laf yine döndü dolaştı “O ne yapıyor...Devamını Oku..
Share: