3D Modelleme Nedir?

Hayatımızın merkezi halini almış, son zamanlarda oldukça sıklıkla kullanılmaya başlanan sanal ortamlar 3D projelerine de el atmış durumdadırlar. Herhangi bir ürün yada nesnenin bilgisayarda uygulanan sanal ortam programlarında şekillendirilmesi çalışmalarına 3D modelleme adı verilmektedir. Organik modelleme ve Katı modelleme olarak iki ayrı grupta incelenmektedir. Organik modelleme daha çok karakter tarzındaki ürünlere uygulanan bir modelleme türüolarak bilinirken, katı modelleme ise elimizle tutabildiğimiz dolap,yatak gibi ürünlere yapılan modelleme sistemidir. Karakterler üzerine uygulnanan modelleme yönteminde oldukça dikkatli olmak ve ilgili alandaki eğitimleri almış olmak gerekmektedir. Aksi halde karakterler düzgün yansıtılamaz ve proje anlamını yitirmektedir.

3d modelleme nedir ?

Bu sorunun cevabını sizlere vermek istiyorum ; 3D modelleme işlemleri şöyle oluyor…Adından da anlaşılacağı gibi bir cismi 3 boyutlu şekilde çizme yani modelleme işlemlerine verilen genel isimdir. Bu çizimler nasıl oluyor derseniz şöyle olur efendim…Autucad programları var bu program vasıtasıyla modelleme yapılır tabi modelleme çok detaylı ve ölçülü yapılır. Her oda her tuğla her küçük obje ince ince yapılır. Bu nedenle işini iyi yapan firmalarda vardır uzun yapan firmalarda sizlere önerim şimdiden Gara Design firmasıdır. Çünki bu şirkete
Daha önce 3 tane inşaat 3d modelleme işi verdim ve işleriniz gerçekten iyi yaptılar hemde 2 tane revize istedim onlarıda sorunsuz yaptılar…

3D Modelleme Yapılışı

Öncelikle eğer bu iş için alanında uzman bir firma yada kişi bulduysanız sizden ilk olarak talep edecek olduğu modelleme işlemini yaptırmak istediğinizin ürüne ait görselin teslim edilmesidir. Sonrasında modelleme talebinde bulunduğunuz ürünün birebir aynısı, gerçeklik özelliğini hiç bir şekilde kaybetmeden ilgili bilgisayar programları sayesinde modellenerek tarafınıza teslim edilmektedir. Genellikle teşhir amacı ile kullanılmakta olan bu modelleme ürünleri reklam amacı ile kullanılmaktadır. Böylelikle aslına herhangi bir zarar gelmeyen ürün satış aşamasında asıl olarak satış yapılmaktadır.
3D modelleme yöntemleri kullanılarak yapılmakta olan bu uygulama bir çok yönden avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle oldukça tercih edilmekte olan bir uygulama çeşidi olarak kullanılmaya başlanılmışdır.

Detaylar ;

http://www.garadesign.com/3d-mimari-modelleme/

SPONSOR İÇERİKTİR

Sponsor : Gara Design

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir