Kış aylarına girmeden petekler ile ilgili yapılması gerekenler

Kış aylarına girmeden petekler ile ilgili yapılması gerekenlerin başında petek temizliği ve toz temizliğini yaptırmanız gerekmektedir. Petek içinde ve dışında yer alan toz ve kirler yüzünden ısı problemleri ve sağlık problemleri yaşayabilirsiniz.

İstanbul Petek Temizliği

Kombi petek temizliği evlerimizde ısınmak için kullandığımız petekleri temizleme işlemidir. Yani bakım işlemidir. Bu nedenle çok önemli bir işlemdir çünkü eğer bu bakım yapılmazsa veya doğru bir şekilde yapılmazsa sizlere gelecekte önemli bir sorun yaratabilir çünkü temizlenmeyen peteklerin içerisinde oluşan kir katmanlarından dolayı ısı problemleri yaşarsınız bu nedenle yüksek faturalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle petek temizliğini doğru ve düzenli bir şekilde yapılması önem arz etmektedir. Peki bu işlem kim tarafından yapılır? Kombi ve petek temizliği profesyonel firmalar tarafından yapılabilir. Tabi ki de profesyonel olması önemli eğer bunu acemi kişilere yaptırırsanız sonuçlarını ağır ödeyebilirsiniz. Çünkü bu işlem sırasında kombi zarar görebilir bu yüzden kombinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz bu nedenle dikkatli olmalısınız. Şimdi sizlere bu işlemin nasıl yapıldığından biraz bahsedelim. Kombi petek temizliği yapılırken doğru bağlantı noktasının seçilmesi çok önemlidir çünkü doğru seçilen bağlantı noktası evin kirlenmesini ve pis suyun uzun yol değil kısa yol alarak dökülmesini sağlar. Genelde bağlantı noktası olarak kombinin altı veya banyodaki havlupan boruları olmaktadır. Burada önemli olan bir nokta daha vardır. Temizlik işlemini yapan kişinin kullandığı makinede önemlidir çünkü kullanılan makine su basıncı dışında hava basıncıda içermelidir. Hava basıncı içermesinin nedeni petek diplerinde biriken kirecin havalanarak dışarı atılmasını sağlamaktır. Temizlikçi işlemini yaptıktan sonra peteklerin içerisine özel bir kimyasal döker ve peteklerin havası da alındıktan sonra kullanıma hazırdır.

İstanbulda petek temizliği alanında profesyonel servis almak için www.petektemizliği.com adresimizi ziyaret ediniz. Avrupa ve Anadolu Yakasında ofis ve servis araçlarımız mevcuttur.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir