Köpek Ödülü Ve Atıştırmalıkları

Köpek Ödülü Ve Atıştırmalıkları
Köpeklerin sağlıklı gelişim süreçlerinde fizyolojik ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlamak için düzenli bir ödül sistemi oluşturmak oldukça önemlidir. Ancak köpek ödülü mamalarının verilme sıklıklarının bilinçli olarak düzenlenmesi gerekmektedir. Hal böyle olunca vereceğiniz ödülde dikkat edilmesi gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse;

  • Ödüllerin yağ ,şeker, kemik ve kılçık oranlarının az olması gerekmektedir. Öte yandan ödüllerin baharatlı olmaması da oldukça önemlidir.
  • Ödüller günlük öğünlerin maksimum çeyreği kadar verilmelidir.
  • Ödüllerin belirli aralıklar ile değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Doğru zamanlarda doğru ödülü sunmak gerekmektedir.

Bunların dışında tatlı yahut tuzlu fark etmeksizin her türlü yiyecek değerlendirilebilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle yaz aylarında soğuk meyveler oldukça lezzetli ve sağlıklı birer atıştırmalık olarak da sunulmaktadır.
Sağlıklı Ve Köpek Mamaları
Köpek vitaminisağlıklı gelişim dönemlerinin her anında köpeğinize takviye olarak verebileceğiniz bir ilaç olarak değerlendirilebilmektedir. Kalsiyum, vitamin ve demir eksikliklerine karşı besinlerin yanı sıra takviye olarak bu vitaminleri de değerlendirebilirsiniz. Sağlıklı gelişim hem fizyolojik hem de psikolojik olarak ele alınabilir. Kemik ve kas gelişiminin en iyi şekilde ilerlemesi ve bu sayede büyüme evresinin her çağında normal kilo ve boy standartlarının korunmasında bu vitaminlerin önemi de büyüktür. Ancak vitaminlerin mutlak suretle bir veteriner gözetiminde verilmesi gerekmektedir. Veteriner önerisinden sonra ırk ve yaş aralığına göre belirleyebileceğiniz vitaminleri gıdalara ek olarak bilinçli bir şekilde köpeğinize vermeniz doğru olacaktır. Vitaminler de bu noktada belirleyici rol oynamaktadır.
Doyurucu Ve Lezzetli Proplan Köpek Maması
Proplan köpek maması ile köpeğinizin farklı lezzetler keşfetmesi sağlanmaktadır. Yüksek kalitesi ve doyurucu özelliği ile dünyanın en iyi mama markalarından bir tanesi olan proplan köpek maması ile köpeğinizin beslenmesine destek olabilirsiniz. Lezzetli günlük mamaların protein ve yağ dengesi oldukça önemlidir. Beslenme uzmanları ve veterinerlerin önerdiği markalardan bir tanesi olan proplan mamaların kaliteli ve uygun fiyatlı olması da dikkat çekmektedir. Değerli formülü ile doyurucu bir özelliğe sahip olan mamalar tüy ve göz gelişiminden kemik ve kas gelişimine kadar her alanda büyük katkı sağlamaktadır. Gerçek ve taze et, balık ve kuzular köpek mamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Köpek mamalarının seçimlerinde tüm bu özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir