Kürtaj Operasyonu – Dr. Uzay Yıldırım

Yürürlükte olan yasaya bağlı olarak 10 haftaya geçmemek süresiyle kürtaj yapılmaktadır. Anayasa ile korunan haklar kapsamında bir kadın bu geçerlik süre içerisinde gebeliğin sonlandırabilmektedir. Birtakım sebeplerden ötürü istemedikleri bir şekilde hamile kaldıkları zaman kadınlar bunu yasal süre geçirmemek kapsamında çocuk aldırma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Tabii bunun için mutlaka profesyonel ellerde ve bu işi doğru yapan tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştirilmesinin önemi oldukça büyüktür. Çok hassas bir yöntem olan ancak çok da zor olmayan bu işlem ile gebelik son bulmaktadır. Uygulanan yöntemler kapsamında ve gebeliğin süresine göre fiyatlar değişebilmektedir. Fakat genel anlamda çok yüksek fiyatların olmaması şartı ile kürtaj 10 hafta içerisinde yapılabilmektedir.

 

Kürtaj yöntemleri

Kürtaj iki farklı yöntem altında gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri vakum yöntemi diğeri ise ilaç yöntemidir. Vakum yöntemi içerisinde negatif basınçlı enjektör ile birlikte bir dakika plastik çubuklar kullanılan suretiyle bu işlem gerçekleştirilmektedir. Bu enjektör sayesinde genel olarak 12 haftaya kadar plastik granüller ile birlikte herhangi bir problem olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Fakat 12 haftadan fazla bir süre geçtiği zaman ise bu noktada ilaç yöntemi daha doğru gösterici olarak ön plana çıkmaktadır. Düşük yaptırıcı ilaçlar kapsamında kişinin gebeliğin son bulmaktadır. Herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeden bu işlem çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Hangi yöntem tercih edilmeli?

İlaç kullanıldığı zaman bu bağlamda genel olarak kürtaj için biraz daha süre gerekmektedir. Zamana ihtiyaç duyulan bu sistem ile düşük gerçekleştirdiği zaman dahi rahim kısmını tamamen temizlenmesi için mutlaka yine de bir vakum kullanılmalıdır. Ancak vakum yönteminde ise tek bir kez kullanımı ile birlikte en fazla 12 haftalık olan gebeliklerde düşük gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada herhangi bir ilaca da gerek olmaz. Tabii bunu mutlaka bir kadın doğum uzmanı ile karar verilerek yapılması büyük bir önem taşır. Bu işlemi tamamen profesyonel bir şekilde büyüteci ve sayesinde yapan Dr. uzay Yıldırım ile herhangi bir sorun yaşanmadan gerçekleştirmek mümkündür. Her iki yönden de duruma göre kullanılmakta ve kişinin yasal sınır içerisindeki gebeliği son bulmaktadır.

Kaynak : https://www.uzayyildirim.com/kurtaj

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir