Melamin Dayanıklı Ürünleri Tercih Etmeniz İçin Nedenler

Doğal bir malzeme olarak bilinen melamin yapısı itibariyle sağlam, dayanıklı, zor kırılan ve uzun süre kullanım sağlayan bir üründür. Melamin ürünler içeriğinde bulunan nitrojen sayesinde kolay bir şekilde alev almaz. Kütle miktarı olarak %66’sını oluşturan nitrojenle birlikte zehirli bir kimyasal olarak bilinen formaldehid birleştirildiğinde su içerisinde kolay bir şekilde çözülemeyen sert olduğu kadar zor kırılan bir madde olan melamini meydana getirir. Malzemenin sahip olduğu bu özellikleri sayesinde birçok alanda kullanılmasını sağlamaktadır. Ev içerisinde bulunan mutfak tezgahları başta olmak üzere çeşitli sofra, kumaş, temizlik ürünleri, yazı tahtaları, döşemeler, hayvan yemi, gübre ve alev almayı geciktirici ürünlerin üretiminde ana madde olarak kullanılır.

Neden Melamin Tercih Edilmeli?

Melaminden üretilen birçok malzeme evin çeşitli bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan bu maddeden üretilen birçok ürün artık mutfak eşyası veya ev aksesuarı olarak dükkân, mağaza ve AVM’lerde boy göstermektedir. Peki, melaminden üretilen ürünler neden tercih edilmelidir? Melamin mutfak ürünleri başta olmak üzere birçok ev eşyasının uzun süre kırılmadan çizilmeden dayanıklı bir şekilde kullanılması istenir. Melamin yapısı gereği kırılmaya ve çizilmeye karşı son derece dayanıklı olup günlük hayatta kullandığımız tabak, açık büfe ekipmanları, tepsi vs. ürünlerin büyük bir kısmı bu malzemeden üretilir. Melamin ürünler özel hammaddesi sayesinde uzun süre kullanım sunarken, kullanımları süresince kolay kolay deforme olmaz. Üzerinde bulunan renk, desen ve motifler özelliğini kaybetmeden uzun süre kalabilir. Şimdilerde birçok iş yerinde profesyonel bir sunum için melamin malzemeden yapılmış ürünler gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Birçok iş yerinin ilk tercihi arasında yer alan bu malzemeleri ev ortamında da gönül rahatlığı ile sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.

Melamin Üreticileri Artık EVSİD Bünyesinde

Mutfak ve ev eşyası üreticilerinin bir araya gelerek kurdukları EVSİD şimdilerde melamin üreticilerinin gruba katılması ile daha da büyümektedir. Derneğin amacı; sadece mutfak ve ev eşyası üreticilerinden oluşan grubun kendi bünyesinde bulunan tasarım, üretim, satış ve pazarlama işlerini yurt dışına taşıyarak dünya çapında bir marka olma yolunda yardımcı olmaktır.

Kaynak : Evsid.org

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir