Aliexpress takipli kargo

Aliexpress takipli kargo

aliexpress takipli kargoMerhaba , blog okurlarım , bugün farklı bir konuyla karşınızdayım. Bildiğiniz gibi Aliexpress Türkiye’den oldukça fazla sipariş almaya başladı , fakat kargoları biraz dandık diyebilirim. Nedenine gelince , arkadaşlar bu adamlar depoya atıyor ürünümüzü ve depo dolana kadar o ürünü cinden çıkış yapmıyor, Ürünümüz cin post da kalıyor , ürün deposu dolduktan sonra ürünümüz gönderilmeye başlanıyor. O yüzden 1 – 2 ay beklemek zorunda kalıyoruz , ben beklemeyi sevmeyen bir kişiyim. Hele ‘de kargomuz takipsiz kargoysa , kaybolma riski , çalıma riski gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Size Tavsiyem Aliexpress’den ürün getirtirken satıcının gönderdiği kargo şirketine bakın , yoksa 1 – 2 ay beklersiniz gelir veya gelme yede bilir. Çünkü kargo takipsizdir. Nerde olduğu hakkında hiçbir bilgi edinemezsiniz. O Yüzden Aliexpress’de aynı ürünü satan farklı farklı satıcılar var , onların arasından takipli kargo ile göndereni tercih edin.

 

Peki Hangileri Takipli Kargo ?

Arkadaşlar China Post Registered Air Mail, China post air parsel, China Post Ordinary Small Packet,Seller’s Shipping bu firmalar size takip numarası vermektedir. Ptt ile de takip edebilirsiniz.

Ptt Haricinde takip edebileceğiniz web adresleri :

http://www.17postservice.com

http://intmail.183.com.cn/icc-itemstatusen.jjsp

http://track-chinapost.com

http://www.faspeed.com/

http://www.track-trace.com/post

Ürün Takibi 3 ile 5 gün arasında başlar arkadaşlar , o yüzden kargo numarası girdiğinizde takip edemiyorum diye korkmayın 3 ile 5 gün arası bekleyin , eğer takip edemezseniz Satıcıya Mesaj atın kargo numaranızı güncelleyerek sizi bilgilendirsin.

Aliexpress hakkında düşünceler ve sorular için bu konu altına yorum yapabilirsiniz. Yardımcı olabilirim.

Sağlıcakla kalın..


Yorum Yap!