Biraz Anlamsızmı Oldu?

Biraz Anlamsızmı Oldu?

Hayata gelme amacınız nedir sorusu sizi yaşatan tek gerçektir. Bu sorunun cevabı herkese göre değişir. Toplumsal hedefler bireysel hedefleri etkiler. Kişinin ilk hedefi nedense çok büyük olur. Fakat hayatın getirdiği zorluklar karşısında büyüdükçe yavaş yavaş bu hayalleri yerle bir olur.
Hayatın güzel olması her kişi için farklı bir olayın gerçekleşmesine bağlıdır. Mutluluğun sırrını bulamayanların bir amaçları yoktur. Amaçsız insanlar mutsuzluğa mahkum olurlar. Amaçlarını gerçekleştiremeyen insanlar yine bu mutsuzluğu yaşayacak olanlardandır.

Hayatın bize getirdiklerini beklemektense kendi beklentilerimizi hayattan istemeliyiz. Çünkü hayat asla beklentilerimizi karşılamayacaktır. Karşıdıkları bize yetmeyecek ve hep daha fazlasını isteyeceğiz. İşte insanın mutsuzluğu hep burda başlar. Kendi hedeflerine ulaşan kişi daha fazlasını istemeye devam ederse; Toplumsal sorunlar ortaya çıkar. Bu da toplumsal mutsuzluğa yol açar. Toplumun mutsuzluğu ülkeyi her alanda geriye götürür. Çünkü mutsuz insan yaratıcı olamaz.


Yorum Yap!