Buharda Pişmiş Kavurmanın Diğer Kavurmadan Farkı Nedir?

Buharda Pişmiş Kavurmanın Diğer Kavurmadan Farkı Nedir?

Kırmızı et, içerisinde bulunan yağı da dahil olmak üzere son derece besleyici ve besin değeri zengin olan bir besindir. Ancak ne var ki pek çok yiyecekte olduğu gibi kırmızı ette de yanlış pişirme teknikleri etin tüm besin değerini kaybetmesine yol açabilir. Bunun yanı sıra yemesi de keyifli olan, kırmızı etten imal edilen kavurma yanlış bir hazırlama tekniği neticesinde pek çok özelliğinden yoksun olabilir. Lezzetten kıvamına, hatta besin değerine kadar pek çok özelliğini yiyen kimselere sunamayabilir. Bu nedenle buharda pişmiş kavurmanın tercih edilmesi son derece önemlidir.

Besin Değerlerinin Korunması Önemli

Bu sayfada yer alan buharda pişmiş kavurma, geleneksel lezzeti yansıtmasının yanı sıra besin değerlerini korumasıyla da dikkat çekicidir. Kırmızı et son derece zengin besin değerlerine sahip olmakla beraber yanlış pişirme yöntemlerinden ötürü içerisinde bulunan vitamin, mineral ve protein değerlerinin azalması mümkün olabilmektedir. Bu denli zengin değerlere sahip bir besini tam ayarında tüketebilmek adına da buharda pişmiş kavurmanın tercih edilmesi en doğrusudur.

Ağır Ağır Pişen Et Lezzetini de Koruyor

Tencerenin içerisine hapsedilen buhar sayesinde ağır ağır pişen kırmızı et, yumuşaklığını da korumayı başaracaktır. Adeta lokum gibi kıvamıyla tadına doyum olmayacak ve özlenen kavurma lezzetini gurme damaklara sunacaktır. Unutulmamalıdır ki yüksek sıcaklıklar, etin içerisinde yer alan proteinini katılaşmasına yol açacak; bu da hem etin suyunu kaybetmesi hem de lezzetini yitirmesine yol açacaktır. Bu nedenle klasik pişirme yöntemlerinin yerine buharda pişmiş kavurma tercih edilirse kuru, yumuşaklığını ve doğal suyunu kaybetmiş ete yüksek fiyatlar ödemek gerekmeyecek; ödenen her kuruşun hakkını sonuna kadar veren buharda pişmiş kavurma adeta bir lezzet şöleni yaşatacaktır.

Lezzetini de Kıvamını da Koruyan Et

Bu sitede yer alan kavurma, etin tam ağzınıza ve damak zevkinize layık kısımlarının ayrılarak buharda pişirilmesiyle hazırlanıyor. Rize yöresine özgü teknikler sayesinde lezzetini de, kıvamını da, besin değerini de korumayı başaran buharda pişmiş kavurma; ürün kalitesiyle kıyaslandığı zaman da son derece makul fiyatlar ile alıcı buluyor.

Ne Şekilde Teslim Ediliyor?

1 kg, 250 gram ve 500 gram olarak satın almanız mümkün olmakla beraber tazeliğini koruyacak halde sizlere gönderilecektir. Özenle paketlenecek ve zarar görmesi de engellenerek anlaşmalı kargo firmalarıyla en kısa zamanda adresinize ulaşacaktır. Aynı zamanda bu sitenin seçkin ürünleri arasında ciza biberli lor ve parçacıklı fındık ezmesi de yer almakla sofranıza renk katacaktır.

Diğer Tekniklerle Hazırlanan Kavurmadan Farkı Nedir?

Yukarıda da ifade edildiği üzere, buharda pişmiş kavurmanın klasik tekniklere kıyasla pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlar özetle şu şekilde ifade edilebilir;

  • Lezzetini koruyacaktır,
  • Proteinleri katılaşmadığından sulu kıvamını koruyacaktır,
  • Vitamin ve mineral değerleri aynen kalacaktır,
  • Özlenen geleneksel lezzeti bulmak mümkün olabilecektir,
  • Lokum kıvamında yumuşak et arayanlar aradığını bulacaktır

Görüldüğü üzere asıl kavurmanın buharda pişmesi gerektiğini ifade etmeye gerek dahi yoktur. Sitede yer alan bu ürün beklentileri, fiyatı da dahil olmak üzere her yönden karşılayacaktır.


Yorum Yap!