Call of Duty Ghosts Kasma Sorunu ve Çözümü

Call of Duty Ghosts Kasma Sorunu ve Çözümü

En popüler oyun serilerinden biri olan Call of Duty‘nin son oyunu olan Call of Duty Ghosts, çıktığı günden itibaren eleştirmenlerden daima tam not almayı başardı. Köklü bir seri olduğu için zaten sabit oyuncu kitlesi olan Call of Duty serisi, yeni oyunuyla oyuncularının da gönlünü almayı başarmış oldu. Genel anlamda bakacak olursak muazzam grafikleri ve harika kurgusu ile oynanabilirliği üst düzey olan Call of Duty Ghosts, bir takım sorunları ile de oyuncuları hayli üzüyor.

Gelişmiş oyun motoru ve gelişmiş grafikleri yüzünden sistem gereksinimleri üst düzey olan oyun, çoğu oyuncusunun bilgisayarında kasma yapıyor. Durun tahmin edeyim, sizde onlardan birisiniz ? Doğru değil mi ? O halde size bu kasma sorununu sıfıra, sıfıra olmasa bile en minimum seviyeye nasıl indireceğinizi anlatacağım, izniniz ile. Öncelikle sorun sistemimizin, oyun için yeterli olmamasından kaynaklanıyor. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz ? İlk olarak ekran kartı sürücülerimizi güncellemekle işe başlayabiliriz zira ekran kartımız yeterli olsa dahi sürücü güncel olmadığı için kasma yapabilir. Eğer ekran kartı güncellemesini yaptıktan sonra kasma hala devam ediyorsa oyunun grafiklerini indirmekte fayda var. Burada biraz deneme yanılma yapmanızı öneriyorum ki büyük ihtimalle çabanız sizi başarıya ulaştıracaktır.

Eğer bu yöntemleri uygulamış olmanıza rağmen oyunda kasma sorunu yaşıyorsanız, sisteminizi güçlendirmekten başka çareniz kalmıyor. Özetle; sanırım biraz daha çağa ayak uydurmanız gerek!


Yorum Yap!