Çamaşır Makinesinde Seçilen Program İlerlemiyor

Çamaşır Makinesinde Seçilen Program İlerlemiyor

Çamaşır makineleri modern çağda gündelik ev işlerinde önemli bir kolaylık oluşturuyor. Bu sebeple her ev için en temel gereksinimlerden birisi konumunda bulunuyor. Gelişmiş özellikleri ile hayatı kolaylaştıran çamaşır makinelerinin kullanımı sırasında çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlardan birisi de makinede seçilmiş olan yıkama programının ilerlememesidir. Çamaşır makinesinin yıkama programının ilerlememesi doğal olarak kullanılabilir durumda olmamasına neden olur. Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapılması gereken birkaç kontrol bulunuyor. Bu kontroller arasında makine su giriş hortumu, su tahliye hortumu(hangi aşamada takılı kaldığına göre) ve su tahliye filtresi kontrol edilmelidir. Bu kontrollerin dışında Acıbadem Arçelik Servisi merkezi hizmetlerinden destek alınabilir.

Çamaşır Makinesi Neden Program İlerlemez

Çamaşır makinesinde yıkama programının ilerlememesine neden olabilecek birden fazla etken mevcuttur. Klasik kullanım hataları ve pratik çözümlü sorunların dışında parça arızaları söz konusu olabilir. Çamaşır makinesinde seçili programın ilerlememesi bir parça arızası ihtimaline bağlı ise en hızlı şekilde profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulmalıdır. Çamaşır makinesinde motor arızası, program aygıtı arızası, su giriş ventili arızası gibi pek çok parça arızası programın takılı kalmasına neden olabilir. Uzman teknikerlerimiz tarafından en hızlı şekilde bu söz konusu parçalardan hangisinin arızalı olduğu belirlenir. Yapılan kontrollerde arızalı olan parça tespit edilerek, hemen gerekli olan müdahaleler gerçekleştirilir.

Bulgurlu Arçelik Servisi merkezinin tam donanımlı uzman ekipleri tarafından süratli bir şekilde arızası tespit edilen parça yerinden sökülür. Daha sonra yerine orijinal Arçelik yedek parçası takılarak, etkin bir şekilde çözüm sağlanır. Orijinal yedek parça kullanımı ile ilgili parçanın fonksiyon performansı ile dayanıklılığı açısından en yüksek kalite standardı yakalanıyor. Bu şekilde çamaşır makinesinde programın takılı kalması veya parçaya bağlı diğer arıza olasılıklarının uzun süreyle söz konusu olmaması güvence edilebiliyor. Profesyonel ve kurumsal hizmet anlayışı ile de ilgili parçada aynı veya benzer nitelikte meydana gelen arıza tekrarları halinde ise garanti desteği devreye girmektedir. Çünkü firmamız tüm çamaşır makinesi arıza onarım müdahalelerini 1 yıllık garanti desteği ile sunmaktadır.


Yorum Yap!