Çamaşır Makinesinde Suyun Isınmaması Sorunu

Çamaşır Makinesinde Suyun Isınmaması Sorunu

Çamaşır makinelerinin, çamaşırları hızlı ve kolay bir şekilde yıkayabilmesinin haricinde eski yıkama tekniği olan elde yıkamaya göre sağladığı avantajlar çok geniş yelpazededir. Özellikle de çamaşır makinelerinin elde yıkama yönteminde çıkılabilmesi olanaksız olan su sıcaklık seviyelerine çıkarak, çamaşırları daha iyi bir şekilde yıkayabilmesi, elde yıkama yöntemine göre en önemli farklarının başında geliyor. Günümüzde en zorlu kirlerin dahi son derece hijyenik bir şekilde yıkanabilmesine yardımcı olan çamaşır makinelerinde yer alan sıcak su özelliğinin arızalanması durumunda Pendik Arçelik Servisimerkezi tarafından profesyonel servis çözümleri uygulanıyor.

 

Çamaşır makinelerine ilişkin olarak tüketicilerin en sık şekilde karşı karşıya kaldıkları problemlerin başında gelen çamaşır makinesinin suyu ısıtmaması problemine ilişkin olarak İçerenköy Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel servis müdahaleleri gerçekleştiriliyor. En hızlı şekilde çamaşır makinesinin suyu ısıtmamasının nedeninin tespit edilmesi ve gerekli olan müdahalelerin gerçekleştirilmesi amacı ile bölge genelinde her zaman hazır durumda tam teşekküllü gezici servis araçları bulunduruluyor. Çamaşır makinesinin yıkama suyunu ısıtmamasının olası nedenlerine ilişkin olarak bilgi ve deneyim sahibi olan teknik uzmanlar, çamaşır makinesinde ilk olarak;

 

Rezistans,

Rezitans rölesi,

Termostat,

Program cihazı,

 

Şeklindeki makine parçalarını kontrol etmektedir. Çamaşır makinesinin bu ilgili parçalarında görülen arızalanmalara yönelik olarak yerinde müdahaleler gerçekleştirmektedir.

 

Bu doğrultuda da Bostancı Arçelik Servisi uzmanları tarafından çamaşır makinesinin rezistansı arızalı olduğu tespit edilirse yenisi ile değişimini gerçekleştirilirken, rezistans devresindeki röle kontaklarının kapanıp, kapanmadığı kontrol edilerek, gereklilik halinde yine değişim uygulanır. Bunun dışında makinenin termostat ve program cihazında meydana gelebilecek sorunlara ilişkin olarak, ilk arıza onarım çalışması gerçekleştirilir. Ancak onarımının mümkün olmaması durumunda doğrudan parça değişimi işlemi gerçekleştirilir. Söz konusu parça değişimleri sırasında da uzman personeller tarafından orijinal ‘Arçelik yedek parça’ kullanımı gerçekleştirilir. Bu şekilde değişimde kullanılan yedek parçanın dayanıksız olması ya da tam güçte çalışabilir potansiyele sahip olmamasından kaynaklı olarak makinenin kullanımında görülebilecek performans kayıpları veya kısa süredeki tekrarlayan arızalanmaların önüne geçilebilmesi sağlanabilmektedir. Çamaşır makinesi orijinal yedek parça ile daha uzun süreli dayanıklılığa sahip olabildiği gibi her kullanımda en yüksek yıkama performansının elde edilebilmesini de sağlayabilmektedir.


Yorum Yap!