Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Bileşenleri Nelerdir?

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının Bileşenleri Nelerdir?

Modern gelişen bir şehir, yalnızca dağıtılmış bir elektrikli araç şarj istasyonu ağı ile birlikte etkili bir şekilde çalışan özel ve ticari çevre dostu elektrikli ulaşım olmadan düşünülemez. Çoğu durumda, elektrikli bir aracın aküsü, park halindeyken, bir şarj istasyonuna sahip bir garaja veya bir park yerine ve çoğunlukla minimum elektrik tarifesiyle geceleri şarj edilir.

Kendi garajında ​​veya otoparkında elektrikli araç şarj etmeyi tercih edenler için, minimum elektrik tarifeleri süresince elektrikli bir arabanın pilini şarj edecek ve bunu uygulama üzerinden size bildirecek kompakt bir akıllı şarj istasyonu vardır.

Gelecek Elektrikli Araçların Olacak

Verimli ve güvenilir bir altyapının oluşturulması, şehirlerde elektrikli ulaşımın geliştirilmesinin temelidir. Uzun yıllara dayanan deneyimi, geniş ürün ve çözüm portföyü ile firmamız elektrikli araç şarj istasyonu geliştirilmesinde lider bir şirkettir. Uzmanlarımız ayrıca dünya çapında çözümlerin standartlaştırılmasında aktif olarak yer almaktadır.

Araç Elektroniği ve Elektrikli Araç Şarj Cihazları

Kendi güç elektroniği ve otomasyon tasarımları üzerine inşa edilen geleneksel ve hibrit elektrikli araçlar için güvenilir ve verimli güç aktarma organlarının yanı sıra DC / DC dönüştürücüler dahil olmak üzere güç elektroniği bileşenleri çok yüksek bir verimlilikle sunulur. Buna ek olarak, dünya çapında elektrikli araç şarj işlemleri için akıllı altyapının oluşturulmasında yer alan AC ve DC hızlı etkili şarj cihazları ve şarj istasyonu kontrol sistemleri de bulunuyor.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Çözümleri Nelerdir?

Güç dönüşümü ve güç yönetimi teknolojileri enerji açısından en verimli elektrikli araç şarj çözümlerini sunar. Sektördeki bu gelişmeler elektrikli araç şarj istasyonu ağları için karmaşık çözümler oluşturmanıza olanak tanır:

  • Elektrikli Araç Güç Kaynağı Sistemi

Elektrikli araçların daha verimli çalışması adına çeşitli şarj istasyonları ve kurulum koşulları için güvenilir ve kullanımı kolay AC ve DC şarj cihazları sunar.

  • Site Yönetim Sistemi

Elektrikli araçlar için güç kaynağı sistemlerini kontrol etmek için idealdir. Elektrikli araç şarj istasyonu kolay uzaktan yapılandırma, yönetim ve bakım için bir grafik web ara yüzü ile donatılmıştır.

  • Şarj Ağı Yönetim Sistemi

Birden fazla sistemi entegre etme yeteneği ve yüksek ölçeklenebilirlik ile şarj ağlarında akıllı ve merkezi ekipman yönetimini elektrikli araçların sahiplerine büyük kolaylık sunar.

Elektrikli araç şarj istasyonu çözümleri, yaşam kalitesini iyileştirmek için yenilikçi, enerji verimli ve yeşil çözümler yaratmak misyonu doğrultusunda elektrikli araçlar için altyapının geliştirilmesini desteklemektedir.

Son yıllarda elektrikli araçlara olan ilgi giderek artmıştır. Sonuç olarak, müşteri talebini karşılamak için hibrit ve elektrikli araçlarının üretiminde önde gelen otomotiv markaları tarafından daha fazla yatırım yapılmıştır. Bu durum elektrikli araç şarj istasyonu ülke içinde yayılmasına yol açmıştır. İnovasyonun bir sonucu olarak, elektrikli araç şarj istasyonu fiyatları tüketicinin lehine sonuçlanmıştır.


Yorum Yap!