Genç Çıraklar – The Internship

Genç Çıraklar – The Internship

Yeni izlemeyi bitirdiğim, ve gerçekten çok ilginç bulduğum bir film. Yönetmenliğini Shawn Levy’nin yaptığı 2013 yapımı bir film olan Genç Çıraklar’ın başrollerinde Vince Vaughn, Owen Wilson, Rose Byrne oynuyor.. Komedi tarzında olan film ABD yapımı.

Filmden biraz bahsedecek olursak Billy ve Nick bir şirkette pazarlama elemanıdırlar.. Aslında teknoloji ile araları pek fazla yoktur.. Her şey bir gün çalıştıkları firmanın kapanması ile başlar.. Hayalleri olan bu iki samimi arkadaş hayallerinden çabuk vazgeçmek niyetinde değildir.. İşsizlikle mücadele etmeye karar verirler..

Nick, Halı satan bir firmada iş bulur.. Patronu ile de arası iyi değildir.. Derken Billy’nin bilgisayarı başında iş arayışı sırasında aklına parlak bir fikir gelir. Google’a stajyer olarak başvuracaklardır.

Online olarak yapılacak bu staj programına ilgi büyüktür, dahası google stajyerlerini seçerken çok titiz ve seçici davranmaktadır.

Online olarak yapılan mülakatı geçen ikiliyi asıl macera google’da beklemektedir. Stajyer seçiminden sonra ikili çok zor eğitim programlarından geçeceklerdir. Ayrıca seçilen stajyerlerden sadece 1 takım işe alınacaktır.. Burdan sonra Billy ve Nick’in tecrübeleri devreye girer..

Filmden daha fazla bahsedip de spoiler yapmaya gerek yok sanırım.. Filmin IMDB Puanı 6.3 tü yanılmıyorsam.. Ama bence daha fazlasını hak eden bir film.. Aslında her şey basit görünse de hayallerinin peşinden koşan iki insanın onlara ulaşabilmek için nelere katlandığını çok güzel anlatıyor..

Öyle zamanlar yaşıyorlar ki zaman zaman vazgeçmeyi bile düşünüyorlar.. Ama burada da arkadaşlıkları kurtarıyor onları.. Yaşları dolayısı ile diğer takım ekiplerine uyum sağlamaları takdire şayan bir şekilde anlatılmış.

Onlar imkansız gibi görüneni başarabileceklerine inanarak mücadele ediyorlar.. Aslında filmden alınabilecek en güzel ders te bence bu.

Kısacası eğer izlemediyseniz şiddetle tavsiye edebileceğim bir film.


Yorum Yap!