Google’da Üst Sıralara çıkmak

Google’da Üst Sıralara çıkmak

Evet Sorumuz Google’da üst sıralara çıkmak. Bu soru yeni web sitesi açan veya açmak isteyen kişilerin karşısına sürekli çıkmaktadır.Açtığımız siteler neden üst sıralarda değil veya neden hep belli başlı siteler üst sıralarda çıkıyor gibi sıralanıp gitmektedir.

Sizlere bu yazımda anlatacağım belli başlı temel ifadeler ile bunların aklınızda şekilleneceği kanısındayım.Lakin ilk önce beni biraz tanıyalım ki bu yazım sizlere yarar getirir mi onu anlayalım.2005 2006 yıllarından beri web siteleri açıp onları üst sıralara çıkarmak için uğraşan bir internet kullanıcısıyım.(webmaster değil) İlk açtığım siteler benim için çok büyük birer projeydi ancak web sitelerim çok basitti o zamanlar ve şimdiki kadar zor değildi yukarılarda durmak.

Bunun için ilk yapmamız gereken aslında sitemiz yayın hayatına başlamadan önce bir konusuna göre bir aylık veri girişini çoktan yapmış olmamız gerekmektedir.(sürekli güncel haber vs veren siteler değilse)

Daha sonra sitemizin Google için uygun hale getirilme işlemi gerekiyor.Sitemizde bol bol içerik var fakat bunlar en rahat nasıl Google anlatılır gibi konuları düzenlemek gerekiyor.(site içi optimizasyon)

Yardımcı araçların kullanılması gerekiyorsa muhakkak bunları kullanmamız gerekiyor.Webmaster tool vs. gibi basit ancak yararlı araçlar.

Hedef belirleme işte en önemlisi budur.Sizin açtığınız web sitesi-leri neyi hedefleliyor örnek saç bakımı gibi alt bir kolmu yoksa dierek olarak kadınları ilgilendiren bir sitemi işte burası çok önemli unutmayın ki bir genel kadın sitesi ile sadece kadınların saçları ile ilgili site aynı çabayı gerektirmez. İlk site bir ekip işi iken diğeri tek başına yapılabilir fakat yine zordur.

Üst sıralarda olan sitelerin yaptıkları özgün içerikleri olması.(Kendileri veya üyeleri paylaşımlarda bulunarak çok özgün kopya olmayan bir ortam oluştururlar ve bu onları üst sıralara çıkarmak için ilk adımı oluşturur.)

Üst sıralardaki siteler diğer siteler tarafından bilinir yani bu sitelerin linkleri diğer sitelerde muhakkak vardır.Bu da Google gözünde iyi bir artıdır.

Anahtar kelimeleri diğer sitelerde linklerinin olduğu gibi vardır.Bunlar doğal yollardan olduğu gibi gönüllü veya ücretli olarak eklenebilmektedir.

Büyük dizinlerde listelenirler.

Sosyal medyayı kullanırlar ve sürekli güncel paylaşımlarda bulunarak göz önünde olurlar.

Düzenli bir çalışmaları vardır.Sürekli web siteleri için backlink vs gibi yöntemleri kullanırlar.

Sizlerde Google’da üst sıralarda çıkmak istiyorsanız daha gideceğiniz çok yol var demektir.Yazımın içinde bilmediğiniz ve anlamadığınız cümle ve kelimleri Google’da biraz tararsanız karşınıza çıkacaklar sizin için bu konularda yeterli bir bilgi birikimi oluşturacaktır.Esen Kalın…


Yorum Yap!