Harry Potter Kitaplarının Detaylı İncelemesi

Harry Potter Kitaplarının Detaylı İncelemesi

Harry Potter birçoğumuzun kalbinde taht kurmuş bir kitap ve film serisidir. Bu yolculuğa tabi ki önce harry potter kitapları ile başlanmış, sonrasında filmleri çekilmiştir. İlk kitabı 1997’de, ilk filmi ise 2002’de yayıma girmiştir. Yazarı ise ünlü yazar J. K. Rowling’dir. Harry Potter bizi çok başka diyarlara götüren fantastik bir seridir.

Harry Potter’ın Konusu Nedir?

Konusu ise genç Harry Potter’ın başından geçenleri anlatır. Daha bebekken annesi ve babasının ölümünün üzerine teyzesi Petunia, eniştesi Vernon ve kuzeni Dudley ile yaşamaya başlar. 10 yıl boyunca onlarla yaşar ve teyzesi ona annesi ve babasının trafik kazasında öldüğünü söyler. Fakat işin aslı öyle değildir. Harry Potter’ın annesi ve babası büyücüler dünyasında Lord Voldemort tarafından canice öldürülür fakat Harry Voldemort’un yaptığı bu güçlü büyüden sağ çıkarak mucize çocuk olur ve büyücüler dünyasında ismini duymayan kalmaz. 11. yaş gününde Hogwarts Büyücülük Okulu’nda anahtar ve kapılardan sorumlu bekçi Hagrid tarafından okula götürülmek için alınır. Böylece Harry ait olduğu büyücülük okuluna adım atmış olur.

Harry Potter Kitapları

Harry Potter kitapları dünyada oldukça bilindik bir kitap serisidir. Öyle ki kitapları dünya çapında 400 milyon satmış ve 68 dile çevrilmiştir. Tabi ki bu kadar satışın bir yayın tarafından yapılması imkansız. Kaliteli basımı ve uygun fiyatıyla mozaik yayınları tercih edebilirsiniz.

Harry Potter Serisi Hakkında Daha Fazlası

Harry Potter serisi 8 kitap ve 8 filmden oluşmaktadır. Bunlar:

  • Harry Potter ve Felsefe Taşı
  • Harry Potter ve Sırlar Odası
  • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
  • Harry Potter ve Ateş Kadehi
  • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
  • Harry Potter ve Melez Prens
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 1
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2

Gördüğünüz gibi serinin 7. kitabı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2 bölüm olarak yazılmıştır. Filmde de aynı şekilde iki parça olarak çekilmiş. Kitapları kadar filmleri de çok ilgi görmüş, milyonlarca dolar hasılat elde edilmiştir.

Harry Potter Kitaplarını Nereden Alabilirim?

Film ve kitap serisi olarak dünyaya tanıtılan seriler genelde okuyucuların kafasını karıştırır. Kimisi önce filmini izler sonra kitabını okur, kimisi önce okuyup sonra izlemekten zevk alır. Ya da ikisinden biri tercih edilebilir. Film izlenmelidir fakat kitap ile bir tutulamaz. Kitap tamamen sizin hayal gücünüz ile şekillenir ve kitabın olay örgüsü takdir edersiniz ki filmden çok daha kapsamlıdır.

Kafanızda kitap siparişi için soru işaretleri olabilir. Harry Potter kitaplarını sitemizden yani kitap16.com’dan alabilirsiniz. Sadece okuma kitabı değil tyt-ayt soru bankası seçeneklerimiz de mevcut. Sitemizden rahatlıkla kitap bakabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.


Yorum Yap!