Kişisel Gelişim için: Kuraldışı

Kişisel Gelişim için: Kuraldışı

Kişisel gelişim insanın doğduğu günden son nefesini verdiği güne kadar kendisini geliştirmesine verilen addır. Doğrusu bireysel gelişim olan bu terim birçok insan tarafından kişisel gelişim olarak bilinmektedir. Bireysel gelişim insanın her alanda kendisini geliştirmesi olarak da söylenebilir. Zira okuduğumuz gazetelerden öğrendiklerimiz, izlediğimiz filmlerden öğrendiklerimiz, okuduğumuz kitaplardan öğrendiklerimiz bunların hepsi bireysel gelişim olarak nitelendirilebilir.

Kişisel Gelişimin Faydaları Nelerdir ?

Çoğumuzun çevresinde kendisini geliştirmiş, iş hayatında, sosyal yaşantısında başarılı olan insanlar vardır. Bu insanlar bireysel gelişimlerini büyük ölçüde kendi başına gerçekleştirmiş ve edindiği bilgi birikim ile hayatına yön vermiş insanlardır. Bireysel gelişim insanların niteliklerini güçlendirerek iş yaşamında ve normal yaşantısında daha verimli ilişkiler kurmasını, daha etkili iletişim kurmasını geliştirir.

Kişisel gelişim ile ilgili ülkemizde birçok kurum mevcuttu ben sizlere bunların içerisinden arkadaşımın da hizmet aldığı kuraldışı akademiyi anlayacağım. Kuraldışı eğitim yaklaşık 20 yıldır bireysel gelişim alanında eğitimler vermekte ve bu alanda yayınlar gerçekleştirmektedir. Eğitmenlerinin başında NLP’nin Türkiye’ye kazandırılmasında önemli rol üstlenen Nil Gün ve Saim Koç gelmektedir. Bildiğiniz gibi Nil Gün hanım Türkiye’de ilk kez 1993 yılında hipnoterapi yöntemi ile acısız ve ilaç kullanmadan doğum gerçekleştirmiştir. Bu güne kadar birçok dergide ve yayın organında çalışmaları yayınlanan nil gün hanım şu sıralar kuraldışı akademide eğitimler vermektedir. Bireysel gelişim konusunda bir destek alacaksanız kesinlikle kuraldışı akademiye danışın derim..


Yorum Yap!