Mikrofiber Temizlik Bezleri Yüzeylerin Temizliğinde Kullanılır

Mikrofiber Temizlik Bezleri Yüzeylerin Temizliğinde Kullanılır

Mikrofiber bez çeşitleri, diğer bezlere nazaran kullanıldığı ortamı daha güzel temizler. Cam, pencere, ayna, TV gibi yerleri çizmeden ve zararsız bir şekilde temizleyebilir. Çok ince iplerin bir araya gelmesiyle ile birlikte sıkıştırılarak üretilmiştir.

Birçok yerin temizlenmesinde kısa sürede etkili olur. Kadınların işini hafifleten bir ürün olması sebebiyle, en çok ihtiyaç duyulan temizlik ürünlerinden bir tanesidir. İnatçı yağ tabakalarını bile deterjana ihtiyaç duymadan mikrofiber bez ile kolayca temizleyebilirsiniz.
Günden günde artan kullanımı, temizlikte çok etkili olmasının yanı sıra çok uygun fiyatlarda satılmasından da kaynaklanır. Özellikle televizyon ekranlarının kullanımında çok avantajlıdır.

Genel Özellikleri Nelerdir ?

  • Diğer bezlerden 10 kat daha fazla bir emiş gücüne sahiptirler.
  • Sahip oldukları özellikleri nedeniyle, bezlerde bakteri bulunmaz.
  • Mikrofiber bezlerin kullanıldığı alanlara herhangi bir deterjan ya da temizleyici eklemeye gerek yoktur.
  • Deterjansız kullanım özelliği sayesinde özellikle astım hastalarının rahatça kullanabileceği bezlerdir.
  • Hiç bir temizlik malzemesine ihtiyaç duymayan bu bezler, yağ çıkarabilme özelliğine sahiptir.
  • Hem kuru hem de nemli alanlarda rahatça kullanılabilir.
  • Narin yüzeylere zarar vermez ve her yüzeyde kullanılabilecek yumuşak bir dokuya sahiptir.
  • Gözle görülemeyen ufak parçaları bile, mikrofiber bezler bularak temizler.
  • Mutfaklarda, banyolarda, araba temizliğinde, aynalarda, televizyon ve bilgisayar temizliklerinde mikrofiber bez tavsiyeleri üzerine birçok ortamda kullanılabilir ve etkili sonuçlar verir.

Kullanım Alanları

Mikrofiber genel temizlik bezleri, aynı zamanda mikrofiber oto kurulama bezleri olarak da kullanılabilir. Araç içi ve dışı temizliklerde son derece başarılı sonuçlar verir. Deterjana gerek duymadan aracın iç ve dış temizliği yapılabilir. Araçta oluşan ve gözle görülemeyen parçalar bile mikrofiber cam bezleri ile kolayca temizlenebilir. Birbirinden farklı renkli seçenekleri ile etkili bir temizlik sunar.
Mikrofiber bulaşık altlığı, mikrofiber bulaşık süngeri gibi mikrofiber tercihleri de bulunur. Evin her alanında bu bezler kullanılabilir. Sadece ev ortamında değil, kafelerde, restoranlarda, kütüphanelerde, işyerlerinde ya da diğer ortamlarda da bu bezler kullanılabilir. Rengini ve şeklini koruyan bu bezler uzun süre kullanım sağlar.

Avantajları Nelerdir ?

Özellikle çok temizlik yapmayı sevenler ve sürekli temizlik yapanlar için mikrofiber bezler çok uygun ve kullanışlıdır. Bu bezleri kullandıktan sonra başka bir bezle silmeye gerek yoktur. Ekonomik paket şeklinde satılan bu ürünün içerisinde 12 adet mikrofiber bez vardır. 4 renkten de 3’er tane çıkar ve hepsi aynı kalitededir. Sarı, pembe, yeşil, mavi renkli mikrofiber bezlerin bulunduğu bu paket sayesinde, eğlenceli bir temizlik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kirlenen mikrofiber bezlerinizi 60 derece sıcaklığa kadar yıkayabilirsiniz. Kullanımından sonra arkasında, tüy, leke, iz gibi durumlar oluşmaz. İsteğe göre kadife dokulu temizlik bezleri de tercih edilebilir. Fiyatı diğer ürünlerden biraz daha pahalıdır. Ancak kalitesi üst düzeydedir. Tıpkı mikrofiber bezler gibi kuru ya da ıslak yerlerde kullanılabilir.


Yorum Yap!