Neden Blog Yazıyorum

Neden Blog Yazıyorum

Merhaba blog yazarı ve blog okumayı sever arkadaşlarım. Blog bence bir insanın kendini ifade ettiği ve belki bir takım sorunlarına cevap aradığı bir yerdir. Facebook, twitter da bu görevi görüyor üstelik ücretsiz neden blog tutalım ki diye sorabilirsiniz. Buna cevabım; sosyal medya her ne kadar özgür bir yer olarak görülse de bence insanların hapishaneden bile daha fazla kısıtlandığı yerdir. Zira insanlar farkına varmadan twitter, facebook ve diğer sosyal ağlarda gün geçtikçe daha fazla zaman geçirmek istiyorlar ve her yaptıklarını oraya koymak istiyorlar, kendilerini oraya koyduklarıyla eş değer tutuyorlar. Halbuki sosyal medyanın sadece şunları yapabilirsin demesini özgürlük olarak görürler. Bu özgürlük değil tamamen kısıtlamadır.

Biraz oturup düşünmek gerek, gerçekten sosyal medya benim özgür olduğum bir yer mi ? Çoğu insan her şeye olduğu gibi bu soruma da hemen tabi özgür bir yer diyecek hiç düşünmeden. Ama biraz geri çekilip bakıldığı zaman sosyal medyanın bir hapishane olduğunu göreceksiniz, orası sizin sahip olduklarını öğrenmek isteyen ve sizin en değerli şeylerinizin, sırlarınızın bile ifşa olduğu yerdir, hatta bu sırları siz ifşa edersiniz. Bunu özgürlük olarak görürsünüz, halbuki bu özgürlük değildir.

Sonuç olarak ben blog yazmayı ve diğer blog yazarlarını takip etmeyi, yazdıklarına yorumlar yapmayı seviyorum, eminim onlarda bu yorumlarımdan mutlu oluyorlardır. Size de blog tutmanızı tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın..


Yorum Yap!