O ne yapıyor haberin var mı?

O ne yapıyor haberin var mı?

Sıradan bir gündü..  Arkadaşımla her zaman çay içtiğimiz manzaralı çay bahçesine doğru gidiyorduk.. İyi iki dosttuk.. Kimseye anlatamadıklarımızı birbirimize anlatır, dertleşir, dertlerimize çözüm arardık.. Mekana geldik ve masamıza oturduk..

Her zamanki gibi iki çay söyledik..  Muhabbet etmeye başladık.. İşten..Ailelerden.. Hayattan.. Hatta ne kadar sevmesem de siyasetten bile..

Sonunda laf yine döndü dolaştı “O ne yapıyor haberin var mı ? “ sorusuna geldi.. Buraya kadar rutin geçen bir gün.. Buradan sonra daha farklı bir anlam kazanmıştı işte..

“O” diye bahsedilenin hayatımdaki önemini sadece arkadaşım biliyor..  O yüzden de bu kadar rahat sorabiliyor..  Hissettiklerimin bana ne kadar acı verse de unutmaya yüz tuttuğunu da biliyor..

Aslında herşey yolunda giderken, hayatın iki mutlu insanı nasıl acımazsızca mutsuzluğa mecbur ettiğinin kanıtıydı aslında.. Belki de kader demeliydik buna..  İmkansız aşklar vardı ya hani sinema filmerinde izlediğimiz.. Ne kadar da benziyordu onlara..

Böyle bir aşkı yaşamak normal bir ilişkiden kat kat zordur emin olun.. Düşünsenize arabanızla yolda gidiyorsunuz.. Her şey yolunda.. yol çok düzgün.. Trafik yok.. Ama birden bire ne oluyorsa gizli bir güç direksiyonu çeviriyor gibi sizi yolun dışına atıyor.. Mücadele ediyorsunuz.. zorluyorsunuz ama bir türlü yola geri dönemiyorsunuz.. işte buna benziyor biraz da..

Sonra şunu öğreniyorsunuz.. Hayatta her şey sadece iki insanın anlaşması ile çözülmüyor.. Günümüz şartlarında, özellikle ülkemizde iyi bir ilişkinin olması sadece iki insanın iyi anlaşması ile olmuyor.. Aileler, akrabalar hatta çevrenizdeki insanlar bile birer etken.. Herkes birşeylere karışmaya, burnunu sokmaya çok meraklı ya..  İşte kızgınlığım buna..

Bu tarz ilişkilerde sadece dış etkenlere kulak asmayıp, kendi bildiğini yapan kişiler başarılı oluyor.. Kim olursa olsun eğer kafanıza birşeyi koyduysanız yapmalısınız.. Kimseyi dinlemeden.. Kimseden etkilenmeden.. Bu da çok çok nadir görülen bir durum diye düşünüyorum..

Sonra anlatmaya başlıyorum.. “Bilmiyorum ki iyidir heralde..” Ama içimden geçenleri o bilmiyor tabi.. Düşünüyorsun derin derin.. Acaba o da beni düşünüyor mu ki ?.. Şimdi ne yapıyor ki.. Uyuyormu ? Arasam mı? Hem arasam ne değişicek ki..  Hep aynı şey değil mi ? Kafanızdaki yüzlerce sorudan sadece bir kaçı..

Aslında ben buna geçmişe takılıp kalmak diyorum bi açıdan.. Hep söylerim.. Olmuş bitmiş olayların üzerine konuşmaktansa, gelecekte olacakları planlamak her zaman daha mantıklıdır.. İnsan bazen geçmişe takılıp kaldığında geleceğini de göremez hale geliyor.. Bu her konuda böyledir.. Aşk, iş, arkadaşlık.. aklınıza ne gelirse.. Geçmiştekilere takılıp kaldığınızda karşınıza çıkan yeni fırsatları göremiyorsunuz..

Sonra karar vermek gerekiyor..  Tamam artık geçmiş geçmişte kaldı.. Önüme bakacağım diyorsun.. Hayatını yönlendirmeye başlıyorsun.. Herşey çok güzel gidiyor.. Ta ki o soruyu yeniden duyana kadar..

“O ne yapıyor haberin var mi… ? “

Bunun üzerine şarkı iyi gider sanırım..


Yorum Yap!