Pano İçi LED Aydınlatmalarda Hangi Tür LED’ler Kullanılır

Pano İçi LED Aydınlatmalarda Hangi Tür LED’ler Kullanılır

Birçok alanda kullandığımız elektrik hayatımıza 1752 yılında girmiş ve günümüze kadar birçok yeniliğe uğrayarak, insanoğluna büyük ölçüde yarar sağlamıştır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda elektrik, insan hayatının devamlılığını sağlayacak kadar önemli bir gereksinimdir.

Elektrik Ne İşe Yarar?

Elektriğin geçmişi bundan yaklaşık 800.000 yıl öncesine dayanmaktadır. İnsanlar ilk olarak ateşi keşfetmiş, sonrasında yaydığı ışığı fark ederek aydınlatmada kullanmıştır. Bugün ise ateşten yayılan ışık yerini artık modern LED aydınlatmalara bırakmıştır.

LED Nedir?

Elektriği bir aydınlatma aracı olarak kullanmaya karar verdiğimiz andan itibaren bu alanda birçok çalışmalar yapılmıştır.
İlk olarak hayvan yağlarını yakarak aydınlatma sağlanırken, zamanla bunun yerini sırasıyla;

  • Gaz lambası,
  • Mum,
  • Ampul,
  • Floresan,
  • LED sistemi, almıştır.

LED Lambalar Nerelerde Kullanılır?

Aydınlatma alanında son teknoloji LED sistemidir.
Öncesinde birçok aydınlatma aracı kullanılmasına rağmen;

  • Uzun ömürlü olmamaları,
  • Maliyetinin yüksek olması,

Gibi sebeplerden ötürü sürekli yeni çalışmalar yapılmış ve LED aydınlatma sistemine geçilmiştir. Hemen her alanda artık bu yeni sisteme geçiş yapılarak yüksek avantajlar sağlanmaktadır.

LED’ler Neden Daha Avantajlı?

LED aydınlatma sistemine geçilmeden önce kullanılan ürünlerin, daha maliyetli ve dayanıksız olmaları yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde kesinlik kazanmıştır. Bunların aksine LED aydınlatma sistemi uzun ömürlüdür ve daha az elektrik ile yüksek ışık enerjisi sağlaması sebebi ile az maliyetlidir.

LED Aydınlatmaların Kullanım Alanları?

LED aydınlatmaları hayatımızın her alanında kullanmaktayız. Kullandığımız avizelerden tutunda, kullandığımız ev, iş aletlerine kadar hayatımızın her alanında yer almaktadır. Bugün elektrik şirketleri daha az maliyetli ve uzun ömürlü olması sebebiyle çalışmalarını bu sistem üzerine yürütmektedir. Gerek sokak aydınlatmaları, gerek pano içi LED aydınlatma, kullanım alanlarına uyumlu LED’ler kullanmaktadır. Birçok çeşidi bulunan LED sisteminin her alan için farklı çeşitleri mevcuttur.

Fabrikalarda kullanılan makineleri de yine aynı şekilde LED makine aydınlatma kullanılarak ışıklandırılır. Bu sayede gelen elektriğin gücü aydınlanma açısından hafifleyerek hem maddi kazanç artmakta hem de makinelerin motor sistemi daha verimli çalışmaktadır.

Pano İçi LED Aydınlatmalarda Hangi Tür LED’ler Kullanılır?

Elektrik şirketleri, bugün aydınlanma konusunda aracılık yapan firmalardır. Elektrikten faydalanabilmemiz için farklı yerlerde Elektrik panolarından kurmakta ve LED’ler sayesinde aydınlatma sağlamaktadır. Ancak LED’ler kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir.

Aynı şekilde bugün fabrikalar ve iş yerlerinin de elektrik akımı pano içerisine kurulan düzeneklerle sağlanmaktadır. Panoların aydınlatılmasında endüstriyel LED aydınlatma kullanılmaktadır. LED’ler en az 50.000 saat kesintisiz aydınlatma sağlamaktadır. Pano aydınlatmasında kullanacağınız LED’ler panonun türüne göre değişiklik gösterir.

Birçok üretici firma LED alanında çalışmalar yaparak rekabet içerisine girmişlerdir. Her üründe olduğu gibi LED’ler içinde kalite önemlidir. Size hem maliyet hem dayanıklılık yönünden en fazla fayda sağlayacak ürünü araştırarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Makine aydınlatması, endüstriyel led aydınlatma, makine içi aydınlatma, tezgah aydınlatması, pano içi aydınlatma, robot çalışma hücresi aydınlatma ile ilgili bilgi almak istiyorsanız www.zeszled.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Yorum Yap!