Petshop Bayilik Almak İstiyorsanız Petzanya İle Mutlaka Görüşün

Petshop Bayilik Almak İstiyorsanız Petzanya İle Mutlaka Görüşün

Petshop açmaya karar verdiyseniz eğer nasıl bir iş modeli ile yola çıkacağınıza karar vermelisiniz. Bu süreç içerisinde petshop bayilik alabilirsiniz. Ayrıca petshop ürünlerini online ve perakende olarak da satabilirsiniz. Petshopu açmadan önce yasal gereksinimleri yerine getirmelisiniz. Yaşadığınız ilde bulunan veteriner hekimler odasından oda kayıt belgesi temin etmelisiniz.

Pet hayvanları sertifikası almaya hak kazanmalı ve Tarım İl Müdürlüğünün açmış olduğu ev ve süs hayvanı satış yeri eğitimini tamamlamış olmanız gerekir. Petshop dükkanınızı veteriner hizmeti veren işletmelerin yakınına yada nüfusu yoğun olan yerleşim yerlerine açabilirsiniz. Dükkanınızı doğru yere açmanız size oldukça fazla kazanç sağlayacaktır. Müşterilerinizi işletmenize çekmek istiyorsanız eğer yer seçimi konusunda acele etmemelisiniz.

Petshop Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Petshop dükkânını sadece para kazanmak için açmanız pek de doğru bir düşünce olmayacaktır. Hayvan sevmeyen kişilerin bu işte başarılı olma şansı oldukça düşüktür. Bu işte para kazanmak için hayvan bakımı konusunda yeteri kadar bilgili olmanız gerekir.
Ayrıca hayvan sahipleri ile diyaloğunuzu iyi kurmalı ve kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarını doğru anlamalısınız. Petshoplarda köpek tasması gibi malzemeler satılır. İş yerini açtıktan sonra ürün kalitenizden ödün vermemeli, her zaman dürüst olmalı ve işletmenizi sosyal medyadan tanıtmalısınız. İnternet’ten yapacağınız dönemsel kampanyalar ile hayvan sevenlerin dikkatini çekebilirsiniz.

Petshop Açmak İçin Gerekli Maliyet Ne Kadardır?

Girişimcilerin aklını meşgul eden bir diğer konu ise petshop açmanın maliyetidir. Petshop açmanın maliyeti ürünlerin kalitesine, işletmenin alanına ve sergilenecek ürün çeşitliliğine göre 70 bin ile 200 bin TL civarındadır. Bu rakamlar genel özellik taşırlar ve azalıp yükselebilirler. Petshop açmak isteyen kişiler ürün seçimlerine, hayvan bakımına ve hizmet verecekleri bölgedeki kitleye göre ürün tercihine dikkat ederlerse 1-2 yıl içinde istedikleri miktarlara ulaşırlar.

Petshop Açmak Size Ne Kadar Kazandırır?

Petshoplarda kazanılan paralar işletmeden işletmeye farklılık gösterir. Girişimcinin satış becerisi, müşterileriyle kurduğu ilişki ve tedarikçilerle nasıl anlaştığı bu durumu etkilemektedir.

Petshop kazançlarını etkileyen diğer bir unsur ise işletme sahibinin veterinerler veya bölgedeki evcil hayvan otelleri ile anlaşma yapıp yapmadığıdır. İdeal koşulları sağlayan ve tanıtım çalışmalarını aksatmayan petshop işletme sahipleri ayda 10 bin TL kadar kazanabilirler.

Petshop Tedarikçi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Petshop sahiplerinin tedarikçi seçimine dikkat etmeleri gerekir. Petshop dükkanınızda maliyet olarak uygun ve satılması mümkün olan ürünler bulunmalıdır. Tedarikçiler fiyat politikasına ve sattıkları ürün kalitesine göre teklif verebilirler. Bu sebeple işletme sahiplerinin aynı ürünleri satan firmalardan teklif istemesi ve araştırma yapması gerekir. Gelen tekliflerden size en uygun olanını kabul ederek ürünleri dükkanınıza koyabilirsiniz. Petshop dükkanlarında satılan ürünler şunlardır:

  • Köpek, kedi tasması
  • Hayvan oyuncakları
  • Kedi, köpek mamaları
  • Suluklar
  • Tırnak makasları
  • Kedi, köpek yatakları
  • Kıyafetler


Yorum Yap!