WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü

WordPress Beyaz Sayfa Hatası ve Çözümü

Dünya üzerinde en çok kullanılan blog altyapısı olan WordPress, bu denli gelişirken bir yandan da çeşitli hataların boy göstermesi hiç şüphesiz ki kaçınılmaz oluyor. Bu hatalardan en meşhuru ise büyük ihtimalle beyaz sayfa hatasıdır. Her gün binlerce kişinin başına gelen bu hata, WordPress’in çeşitli sayfalarına erişmeye çalışırken ekranın bembeyaz olarak açılması anlamına gelmektedir.

Beyaz Sayfa Hatası Nasıl Çözülür ?

  1. a) Beyaz sayfa hatası alıyorsanız ilk olarak kendinizi sorgulamanız gereken bir husus vardır. Şayet dün veya birkaç saat önce bloğunuzda hiçbir problem yokken bir anda beyaz sayfa hatası meydana geldi ise kendinize şu soruyu sormalısınız; “yeni eklenti kurdum mu ?”. Eğer cevabınız evet ise son kurduğunuz eklentiyi FTP aracılığı ile silerseniz, sorun giderilecektir.
  2. b) Beyaz sayfa hatası, tema kaynaklı da oluşabilen bir hatadır. Bazı temalar çeşitli kod çarpışmalarından ötürü bu hatayı verdirebilmektedir. Temayı FTP’den silip, kontrol ettiğinizde eğer hata çözülmüş ise kendinize yeni bir tema bulmanız gerekiyor demektir.
  3. c) FTP’nizin ana dizininde bulunan “wp-config.php” dosyasını bir metin editörü ile açıp “Farklı Kaydet”e tıklayarak “ANSI” modunda kaydedip tekrar FTP’ye atınız.
  4. d) WordPress’in orijinal dosyalarından “wp-admin” ve “wp-includes” klasörlerini tekrar FTP’ye atınız.
  5. e) “wp-includes/pluggable.php” dosyasını metin editörü ile açıp 1. satıra aşağıdaki kodu ekleyiniz.

<?php ob_start(); ?>

Bu işlemlerden birinde mutlaka sorununuz çözülmüş olacaktır. Eğer çözülmediyse yorum kısmından belirtin, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi bloglamalar

1 Tane yorum atılmış.;
Zeki 11 Ağustos 2017 - 18:15

Paylaşım için Teşekkürler..

Cevapla


Yorum Yap!